Betónový povrch vykazoval hrubú drsnosť podkladu. Povrch sa prebrúsil diamantom. Trhliny sa uzavreli plastbetónom. Na zarovnanie sa použila nivelizácia. Povrch sa opätovne prebrúsil. Nášľapnú vrstvu tvorí epoxid s umelohmotným vsypom.
Projekt bol financovaný z eurofondov. Podkladom bolo terazzo, dlažba a betón. Správna voľba druhu penetrácie rozhodovala o úspechu realizácie nakoľko project nepočítal s nivelizáciou. Finálny nášľapný epoxid je prekrytý umelohmotným vsypom.
Objekt je umiestnený nad pôvodným bazénom. Investor vyžadoval plynotesný náter v priestoroch schodiska. Dlažba sa prebrúsila, napenetrovala a preliala hrubou vrstvou epoxidu.
Na stenách objektu bol zrealizovaný zatepľovací systém. Navrhli sme detail utesnenia na báze samolepiacej pásky. Páska bola nahrievaná a valčekovaná.
Detaill napojenia stein s podlahou sa realizoval vložením pások do čerstvej zmesy. Podklad sa zaizoloval súvislou vrstvou na báze dvojkomponentného asfaltu s dôrazom na lokálne prestupy. Hotová hydroizolácia sa prekryla geotextíliou.
Injektáž prebehla podľa nami navrhnutého a naprojektovaného postupu. Utesňovali sa horizontálne a vertikálne dilatácie rozmerov 40 x 250 mm. Pri injektáži sa použil tixotropný akrylát.
Detail napojenia stein s podlahou sa realizoval vložením pások do čerstvej zmesy. Podklad sa zaizoloval súvislou vrstvou na báze dvojkomponentného asfaltu s dôrazom na lokálne prestupy. Hotová hydroizolácia sa prekryla geotextíliou.
Pôvodná omietka sa osekala. Obvodové murivo sa preinjektovalo gelom na báze akrylátu. Z vnútornej strany sa vytvorila vanička z izolačného šlemu. Na podlahu sa vyliala nivelizácia. Steny sa zrovnali sanačnou omietkou.
Pôvodná dlažba sa prebrúsila diamantom. Na špeciálnu tixotropnú penetráciu sa realizovala vyrovnávajúca vrstva nivelizácie. Na podklad sa naniesol medený raster. Ten sa uzemnil. Následne sa plocha preválčekovala vodivou vrstvou. Po obvode sa vytvorili fabióny. Finálnu vrstvu tvorí ESD epoxid.
Počas cementovej injektáže došlo k nadmernému vyplavovaniu materiálu. Z tohto dôvodu sa pristúpilo k preinjektovaniu hadíc vysokoexpanznou penou s rýchlim nástupom reakcie.
Podlaha vykazovala priesaky skrz netesné spoje a žľab. Pôvodná dlažba sa odstránila. Na podklad sa naniesli štyri vrstvy izolácie. Obvod lemuje fabión. Finálnu vrstvu tvorí polyuretánová stierka.
Pôvodná omietka sa odstránila. Tehly sa vyrovnali vysprávkovou hmotou. Podklad sa zaizoloval šlemom v dvoch vrstvách. Na našpricované steny sa natiahla sanačná omietka.
Pôvodné linoleum bolo odstránené. Podlaha sa napenetrovala a presypala pieskom. Na túto vrstvu sa vylial vysokopevnostný nivelák. Po vytuhnutí sa realizovala vrstva živice na báze epoxidu.
Dutinová podlaha sa uzavrela OSB doskami. Podklad sa napenetroval a zaizoloval súvislou vrstvou na báze dvojkomponentného asfaltu s dôrazom na lokálne prestupy. Hotová hydroizolácia sa prekryla geotextíliou.
V objekte kulminovala voda od 200 do 700 mm od úrovne podlahy. V prvej etape sa zamedzilo infiltrácii vody skrz netesnosti objektu. V druhej etape sa pristúpi k plošnej sanácii priestorov.
Zložitosť detailu s množstvom prestupov vyžadoval špeciálny prístup a kvalitné tekuté izolácie. Objekt sa realizoval vo viacerých etapách. Na parapetoch sa realizovala poistná izolácia na báze asfaltu a hlavná hydroizolácia na báze hybridného elastoméru.
Pôvodná omietka sa osekala. Obvodové murivo sa preinjektovalo gelom na báze akrylátu. Z vnútornej strany sa vytvorila vanička z izolačného šlemu. Na podlahu sa vyliala nivelizácia voči kapilárnemu vzlínaniu. Steny sa zrovnali sanačnou omietkou.
Podlaha sa napenetrovala a presypala pieskom. Na túto vrstvu sa vylial vysokopevnostný nivelák. Po vytuhnutí sa realizovala vrstva UV stabilnej živice na báze epoxidu. Po obvode sa natrel sokel.
Škáry medzi vaničkou uloženia turbín boli preinjektované nízkoviskóznym polyuretánom.
Geologický prieskum stanovil hĺbku zakladania. Práce boli vykonané v zmysle statického posudku. Základy boli odkryté a dodatočne zosilené hutneným betónom. Steny boli podopreté “I” profilmi, ktoré boli uložené na nových pätkách.
Stĺpy sa otryskali vodným lúčom. Výztuž sa natrela protikoróznou ochranou. Na podklad sa naniesla hrubá reprofilačná malta. Jemná reprofilačná malta sa uzavrela troma vrstvami špeciálneho epoxidového náteru.
Pivnica sa nachádzala v historickom centre mesta. Sanácia prebehla bez potreby injektážnej technológie. Pôvodné murivo sa zarovnalo. Na podklad sa natiahol izolačný šlem v dvoch vrstvách. Na podlahu sa vyliala nivelizácia voči kapilárnemu vzlínaniu. Na steny sa natiahla sanačná omietka.
Pôvodná dlažba sa prebrúsila diamantom. Na špeciálnu tixotropnú penetráciu sa realizovala vyrovnávajúca vrstva nivelizácie. Finálny epoxid sa presypal bielymi chipsami.
Pôvodná omietka sa osekala až po nosný betónový podklad. Steny a podlaha sa zaizolovali stierkou na báze cementu. Na podlahu sa vyliala nivelizácia voči kapilárnemu vzlínaniu vody. Na steny sa nahodila sanačná omietka.
Po osekaní omietky sa zrealizovala injektáž trhlín. Do škáry medzi podlahou a stenou sa vyfrézovala drážka. Drážka sa vyplnila tesniacou hmotou na báze cementu. Na steny sa natiahol izolačný šlem v dvoch vrstvách.
Podpivničený objekt vykazoval priesaky v oblasti styku obvodového múru s podlahou. Do škáry sa nainjektoval nízkoviskózny polyuretán. Okrem výplne škáry došlo k penetrácii materiálu do tvárnic muriva.
Regulácia potoku spôsobila zvýšenie hladiny podzemných vôd v danej lokalite. Pivnice boli vytopené vo výške 200 – 500 mm od úrovne podlahy. V oboch prípadoch sa realizovala injektáž z dôvodu statického spriahnutia tehál a následného zamedzenia priesakov. Po injektáži sa zrealizovali izolačné šlemy v troch vrstvách. Podlahy sa znivelizovali a steny sa zrovnali sanačnou omietkou.
Pôvodná omietka sa osekala. Pracovné škáry sa preinjektovali polyuretánom. Z vnútornej strany sa vytvorila vanička z izolačného šlemu. Na podlahu sa vyliala nivelizácia voči kapilárnemu vzlínaniu vody. Steny sa zrovnali sanačnou omietkou.