Z dôvodu montáže nových regálov bolo potrebné vykonať sondy. Na základe výsledkov sa rozhodlo vyrezať asfalt za účelom zvýšenia únosnosti podkladu. Po vysekaní sa povrch prerovnal vysokopevnostnou zálievkou.
Počas zvárania nových potrubí došlo k rozťažnosti betónového plášťa. Priesaky skrz trhliny a škáry okolo potrubia sa podarilo zastaviť expanzným polyuretánom.
Pôvodná maloformátová dlažba sa vysekala. Povrch sa napenetroval a prelial živičnou stierkou za účelom prerovnania podkladu. Finálnu vrstvu tvorí vysokoodolný polyuretánový náter realizovaný v dvoch vrstvách.
Pôvodný betónový podklad bol prefrézovaný. Po penetrácii sa naniesla živičná medzivrstva za účelom uzatvorenia pórov. Finálnu vrstvu tvorí epoxidová stierka v RAL 7035 s umelohmotným presypom.
Pôvodný nedostatočne únosný podklad bol za účelom zvýšenia pevnosti a vyrovnania preliaty nivelizáciou. Finálnu vrstvu tvorí epoxidová stierka v bielej farbe.
Defekty na hydroizolácii spôsobujú vzlínanie vody a priesaky. Injektážnou technológiou sa podarilo značne obmedziť tieto nežiadúce prejavy.
Počas betonáže došlo k vadám v zmysle plošných kavern a chýbajúceho krytia výstuže. Po nanesení hrubej reprofilácie a realizácii nového oblúku portálu sa strojne naniesla jemná reprofilácia.
Vo väčšine prípadoch je nevyhnutné realizovať vyrovnávajúcu vrstvu formou vysokopevnostnej nivelizácie. V prípade, že podklad vyhovuje živičné stierky sa realizujú priamo na betónový, resp. poterový podklad.
Do priestorov pod parkoviskom skrz zmrašťovacie škáry čiastočne zatekala voda. Z tohto dôvodu sa pôvodná betónová doska preizolovala pojazdnou polyuretánovou membránou. Protisklz bol docielený vsypom kremičitého piesku.
Prevádzka vykazuje nadmernú prašnosť. Za účelom zjednodušenia údržby sa na steny a podlahy nanášali špeciálne ľahko udržiavateľné systémy na báze živíc. Pôvodné dlažby boli preliate epoxidovou stierkou.
Pôvodný nedostatočne únosný a nesúdržný poter bol vysekaný. Nový cementový poter bol za účelom prerovnania preliaty nivelizáciou. Finálnu vrstvu tvorí epoxidová stierka v dvoch farbách.
Pôvodná dlažba bola vysekaná. Podklad sa prelial nivelizáciou. Po obvode sa osadili tesniace pásky. Finálnu vrstvu tvorí polyuretánová membrána. Protisklz bol docielený vsypom kremičitého piesku.
Prevádzka pociňovne a v nej umiestnená technológia si vyžadovala ochranu oceľobetónových pätiek. Po obvode sa realizovali fabióny. Finálna stierka je chemicky odolná.
Pôvodný betónový podklad vykazoval množstvo zmrašťovacích trhlín. Po ich “zošití” sa naniesla penetrácia. Po realizácii záškrabu za účelom uzatvorenia pórov sa v dvoch vrstvách naniesla epoxidová živica vo farbe RAL 7035.
Pôvodný nesúdržný podklad bolo nevyhnutné prerovnať, spevniť a uzatvoriť nivelizáciou. Po napenetrovaní sa naniesla epoxidová stierka s umelohmotným presypom.
Pôvodný pórovitý podklad bolo nevyhnutné prerovnať, spevniť a uzatvoriť nivelizáciou. Po napenetrovaní sa naniesla epoxidová stierkas umelohmotným presypom.
Brodítka boli nafrézované a otryskané. Pôvodná farba sklolaminátových bazénov bola otryskaná. Po vysrpavení povrchu sa nanášal polyuretánový náter. Do brodítok sa osadila fólia z mPVC.
Do šachty infiltrovala voda z okolitej zeminy. Dochádzalo k prítokom 15 lit/min. Tietom priesaky boli zastavené vysokoexpanznou polyuretánovou živicou.
Poter sa prebrúsil diamantom. Povrch sa napenetroval a za účelom uzatvorenia pórov sa naniesol epoxidový záškrab. Finálnu vrstvu tvorí polyuretánová liata podlaha RAL 7035. Jej povrch sa zušľachtil matovaním.
Po otryskaní podkladu sa povrch napenetroval. Prerovnanie povrchu nivelizáciou sa realizovalo z dôvodu osadenia pvc podlahovín.
Pôvodný betónový podklad sa prefrézoval. Zmrašťovacie škáry sa uzavreli plastbetónom. Po penetrácii sa naniesol záškrab za účelom uzatvorenia pórov. Nášľapnú vrstvu tvorí epoxid vo farbe RAL 7035.
V období dažďov dochádzalo k priesakom do pivnice. Po obvode sa realizovala tlaková injektáž. Pôvodná omietka sa osekala. Z interiérovej strany sa naniesla hydroizolácia. Po vyzretí sa vyliala nivelizácia za účelom ochrany novej hydroizolácie.
Pôvodná dlažba sa prebrúsila. Po napenetrovaní podkladu sa povrch prelial UV stabilným polyuretánom. Čerstvá živica sa presypala umelohmotnými chipsami. Nakoniec sa povrch uzavrel matným lakom.
Pôvodná liata podlaha akumulátorovne nespĺňala požiadavky pre elektrostaticky vodivé podlahy. Po prebrúsení pôvodnej podlahy sa na novú uzemnenú vodivú vrstvu vyliala epoxidová podlaha s uhlíkovými vláknami. Po vyzretí sa vykonalo revízne meranie.
Po otryskaní povrchu vodným lúčom sa na čelo opôr nanášala jemná reprofilačná malta. Boky opôr vykazovali značné úbytky betónu. Po dobetónovaní opôr sa povrch uzavrel hrubou reprofilačnou maltou. Poslednú vrstvu tvorí náter voči karbonatizácii.
Pôvodný betónový podklad sa prebrúsil diamantom. Povrch sa napenetroval a za účelom uzatvorenia pórov sa naniesol epoxidový záškrab. Finálnu vrstvu tvorí epoxid cementová stierka.
Po otryskaní podkladu sa povrch napenetroval. Po záškrabe sa podklad prebrúsil diamantom. Finálna vrstva bola realizovaná živičnou stierkou na báze epoxidu vo farbe RAL 9016.
Neúnosný podklad bol spriahnutý sklotextilnou mriežkou. Po vyzretí nivelizácie sa povrch prebrúsil a napenetroval. Nášľapnú vrstvu tvorí epoxid vo farbe RAL 7032.
Po vysekaní dlažby sa vysekal aj neúnosný poter. Po vyzretí hrubovrstvej nivelizácie sa podklad prebrúsil a napenetroval. Finálnu vrstvu tvorí stierka na báze epoxide.
Murivo je z tehál porotherm. Voľný priestor tehál bol vyplnený polyuretánom pomocou tlakovej injektáže. Z interiéru sa naniesla hydroizolačná stierka. Po vyzretí sa realizovala sanačná omietka. Na podlahu sa realizovala liata podlaha na báze epoxidu.
Stropná konštrukcia objektu je značne poškodená zmrašťovacími trhlinami. Priesaky sa utesnili tlakovou injektážou pomocou polyuretánových živíc. Z interiérovej strany sa na trhliny naniesli flexibilné pásky a povrch sa zahladil jemnou stierkou.
Primárnu hydroizoláciu voči kapilárnemu vzlínaniu tvorí akrylátový gél. Realizácia prebiehala pomocou tlakovej dvojradovej injektáže. Do výšky 1 metra od podlahy sa murivo prerovnalo reprofilačnou maltou. Po jej vyzretí sa z vnútornej strany sa naniesla stierková hydroizolácia.
Pôvodný betónový podklad sa prebrúsil diamantom. Po nanesení penetrácie sa za účelom uzatvorenia povrchu naniesol epoxidový záškrab. Finálnu vrstvu tvorí epoxid cementová stierka.