Pôvodné podlahy akumulátorovní boli nevyhovujúce z hľadiska bezpečnosti. Po príprave podkladu sa naniesla vodivá vrstva, ktorá bola uzemnená. Finálnu vrstvu tvorí vodivá vrstva živice na báze epoxidu. Výsledkom je ESD podlaha dokladovaná revíznou správou.
Pôvodný povrch sa ofrézoval. Následne sa podklad prebrúsil diamantom. Na tento povrch sa naniesla penetrácia a záškrab. Finálnu vrstvu tvorí stierka z epoxidovej živice v RAL 7035.
Pôvodný betón sa prebrúsil diamantom. Povrch sa napenetroval a póry sa uzavreli živičným záškrabom. Finálnu vrstvu tvorí polyuretáncementová stierka.
Pôvodná dlažba sa vysekala. Po očistení oceľového rámu sa realizoval protikorózny náter. Po obvode svetlíkov sa naniesli stierkové hydroizolácie. Po ich zabetónovaní sa osadila dlažba. Na záver sa z vnútornej strany betón ošetril jemnou reprofilačnou maltou s náterom.
Pôvodná podlaha sa vysekala. Na nový podkladný betón sa uložila tepelná izolácia z XPS. Po strojnom prerovnaní podlahy cementovým poterom sa naniesla živičná stierka na báze epoxidu.
Pôvodný koberec sa odstránil. Po vybrúsení lepidla sa povrch prerovnal plastbetónom. Finálnu vrstvu tvorí polyuretánová membrána. Protisklz bol docielený vsypom kremičitého piesku.
Z dôvodu BOZP sa v závode obnovovali poškodené bezpečnostné čiary prechodov a stopiek. Ide o špeciálne nátery s vysokým nábehom finálnej pevnosti.
Po navŕtaní otvorov sa murivo kostola nainjektovalo nízkoviskóznou živicou na báze akrylátu. Po vyreagovaní materiálu vzniká v murive vodonepriepustný “pudding”, ktorý zamedzí kapilárnemu vzlínaniu.
Po otryskaní povrchu sa lokálne nerovnosti prerovnali reprofilačnou maltou. Na dilatácie sa naniesla flexibilná hmota, do ktorej sa osadili pásky. Povrch sa zapečatil rovnakým materiálom. Počas sanácie sa vykonávali výškové práce.
Pôvodná dlažba bola vysekaná. Podklad sa prelial nivelizáciou. Po obvode sa osadili tesniace pásky. Finálnu vrstvu tvorí polyuretánová membrána. Protisklz bol docielený vsypom kremičitého piesku.
Pôvodná dlažba sa prebrúsila diamantom. Povrch sa napenetroval a prerovnal záškrabom. Finálnu vrstvu tvorí živica na báze epoxidu v RAL 7035. Do liatej podlahy sa realizoval umelohmotný presyp.
Pôvodná pancierová podlaha bola realizovaná neodborne. Po prebrúsení podkladu sa povrch napenetroval. Po obvode sa realizoval plastbetónový fabión. Nášľapnú vrstvu tvorí epoxidový náter realizovaný v dvoch vrstvách.
Objekt spadá pod kultúrne pamiatky. Tehlové murivo bolo nainjektované materiálom, ktorý okrem zamedzenia kapilárneho vzlínania, zároveň spevňuje rokmi zmáčané murivo. Po očistení povrchu sa naniesol hydroizolačný šlem. Finálny povrch tvorí hrubá sanačná omietka.
Pôvodná epoxidová podlaha sa vyfrézovala. Po príprave podkladu sa povrch uzavrel stierkou na báze polyuretáncementu. Určité plochy boli sanované rýchloreagujúcimi polyuretánmi. V závode sa obnovovali aj poškodené bezpečnostné čiary.
Prvotne sa realizovala stabilizácia základov injektážnou technológiou na báze polyuretánov. Následne sa osadili ťahadlá. Helikálna výstuž bola realizovaná z interiérovej a exteriérovej strany v zmysle projektovej dokumentácie.
Podlaha vykazovala lokálne poruchy. Po vyrezaní a vysekaní problematických miest sa pristúpilo k penetrácii podkladu. Na ďalší deň sa výtlky nahradili plastbetónom. Povrch sa zapečatil živicou v červenej farbe.
Pôvodná dlažba sa vysekala. Povrch sa napenetroval a prerovnal nivelizáciou. Po jej vyzretí sa podklad uzavrel liatou podlahou na báze epoxidu. Po obvode sa realizovali sokle v totožnej farbe.
Pôvodný podklad bol v značnom protispáde. Plastbetónovou maltou sa upravili spády do guličky. Povrch je uzatvorený protisklznou polyuretánovou stierkou.
Pôvodná dlažba sa vysekala. Asfaltový podklad sa prerovnal plastbetónom. Finálnu vrstvu tvorí liata podlaha na báze epoxidovej živice s umelohmotným presypom.
Hrubá sanačná omietka vykazovala množstvo zmrašťovacích trhlín. Po ich vyspravení sa plnoplošne naniesla jemná sanačná omietka. V niektorých častiach sa realizovala tlaková injektáž muriva za účelom zanedzenia priesakov.
Pôvodná pochôdzna vrstva podest vykazovala značné množstvo defektov. Po jej odfrézovaní sa povrch napenetroval živicou. Následne sa naniesla vysokopevnostná nivelizácia. Po jej vyzretí sa povrch prebrúsil a zaleštil.
Po odstránení pôvodných vrstiev asfaltu sa povrch prerovnal plastbetónovou stierkou. Po zahladení plastbetónu sa povrch zapečatil živičným záškrabom. Po prebrúsení podkladu sa realizovala liata podlaha na báze epoxidovej živice.
Betónový podklad vykazoval vysokú prašnosť. Po prebrúsení cementového mlieka sa povrch dva krát napenetroval. Finálnu vrstvu tvorí protiprašný náter na báze polyuretánu.
Pôvodná epoxidová podlaha bola realizovaná neodborne. Po zošití trhlín a prebrúsení podkladu sa povrch prelial UV stabilnou polyuretánovou stierkou vo farbe RAL 9015. Na záver sa povrch uzavrel matným lakom za účelom zušľachtenia podlahy.
Pôvodná epoxidová podlaha bola realizovaná neodborne. Po zošití trhlín a prebrúsení podkladu sa povrch prelial UV stabilnou polyuretánovou stierkou vo farbe RAL 7030. Na záver sa povrch uzavrel matným lakom za účelom zušľachtenia podlahy.
Po osadení žľabov došlo k ich dodatočnému sadaniu. Žľaby sa podinjektovali a po napenení expanzného polyuretánu došlo k ich nadvihnutiu do pôvodného stavu.
Po prebrúsení podkladu a odstránení pôvodného lepidla od linolea sa povrch napenetroval. Na ďalší deň sa naniesla medzivrstva formou plošného záškrabu. Finálnu stierku tvorí polyuretán cementová vrstva. Schody boli vymedzené profilmi tvaru L.
Po prebrúsení podkladu a odstránení pôvodného lepidla od linolea sa povrch napenetroval. Na ďalší deň sa naniesla medzivrstva formou plošného záškrabu. Finálnu stierku tvorí polyuretán cementová vrstva.
Stropná konštrukcia objektu je značne poškodená zmrašťovacími trhlinami. Priesaky sa utesnili tlakovou injektážou pomocou polyuretánových živíc. Z interiérovej strany sa na trhliny naniesli flexibilné pásky a povrch sa zahladil jemnou stierkou. Svetlíky boli opieskované a natreté.
Pôvodný cementový poter sa prebrúsil diamantom. Zmrašťovacie škáry sa zošili a vyplnili epoxidom. Povrch sa napenetroval. Na ďalší deň sa podklad uzavrel záškrabom. Finálnu vrstvu tvorí epoxidová stierka s umelohmotným presypom.
Pôvodný anhydridový podklad sa prelial vysokopevnostnou nivelizáciou. Po prebrúsení sa naniesla penetrácia. Finálnu vrstvu tvorí UV stabilná polyuretánová stierka s umelohmotným presypom.