Skrz zmrašťovacie škáry monolitov, ktoré sú umiestnené pod úrovňou hladiny spodných vôd, často dochádza k priesakom. Takéto trhliny vieme vyplniť a vytesniť flexibilným polyuretánom nízkej viskozity.
Predmetná podlahová doska nebola dostatočne únosná na súčasné zaťaženie. Podinjektovaním sa zvýšila jej únosnosť. Ako injektážnu látku sme zvolili polyuretánový duromer, ktorého pevnostné paramatre prevyšujú samotný betón.
Murivo sa prevŕtalo v dvoch výškových úrovniach. Pred osadením obturátorov sa otvory vyfúkali. Na tlakovú injektáž sa použila dvojkomponentná pumpa. Za účelom zastavenia vzlínania vody sa použila injektážna látka na báze hydroštrukturálnej živice.
Murivo sa prevŕtalo v dvoch výškových úrovniach. Pred osadením obturátorov sa otvory vyfúkali. Na tlakovú injektáž sa použila dvojkomponentná pumpa. Za účelom zastavenia vzlínania vody sa použila injektážna látka na báze hydroštrukturálnej živice.
Pôvodná podlaha bola značne popraskaná. Trhliny sa vyrezali a nahradili plastbetónom. Pôvodná podlaha sa prebrúsila diamantom. Na povrch sa naniesol prerovnávajúci živičný záškrab. Finálnu vrstvu tvorí hladký polyuretáncementový povrch.
Pôvodná podlaha sa prebrúsila diamantom. Po jej napenetrovaní sa realizoval prerovnávajúci živičný záškrab. Ten sa opätovne prebrúsil. Finálnu vrstvu tvorí UV stabilný polyuretán s matnou úpravou.
Pôvodné povrchy boli prebrúsené diamantom. Podklady sa napenetrovali a uzatvorili záškrabom. Finálnu vrstvu tvoria epoxidové stierky s umelohmotným presypom podľa RAL zadaných objednávateľmi.
Stropná konštrukcia bola popraskaná. Osadením lamiel sa pozastavilo rozširovanie trhlín. Lamely sa osadili na prebrúsený podklad do špeciálneho lepidla na báze epoxidu.
Poter sa prebrúsil diamantom. Po napenetrovaní sa povrch uzavrel živičným záškrabom. Na pripravený podklad sa naniesla dizajnová stierka na báze epoxidovej živice. Povrch sa uzavrel matným lakom.
Pôvodná dlažba sa prebrúsila diamantom. Po jej napenetrovaní sa realizoval prerovnávajúci živičný záškrab. Ten sa opätovne prebrúsil. Finálnu vrstvu tvorí živica na báze epoxidu s umelohmotným presypom.
Nádrž vykazovala viacero netesností. Na utesnenie týchto priesakov bol použitý flexibilný polyuretán s nízkou viskozitou.
Pôvodný poter sa vysekal. Následne sa realizoval nový poter. Steny boli očistené, napenetrované a natierané. Po vyzretí podkladu sa podklad prebrúsil diamantom, napenetroval a uzavrel záškrabom. Finálnu stierku tvorí stierka na báze epoxidovej živice.
Po vykopaní ryhy sa do štrkového lôžka výkopu umiestnila drenážna rúra. Stena sa zaizolovala bituménovou stierkou. Po nalepení XPS izolantu sa nakotvila nopová fólia. Výkop sa zasypal a zhutnil.
Po vykopaní ryhy sa do štrkového lôžka výkopu umiestnila drenážna rúra. Stena sa zaizolovala bituménovou stierkou. Po nalepení XPS izolantu sa nakotvila nopová fólia. Po uložení obrubníkov sa výkop zasypal, zhutnil a presypal riečnym štrkom.
Pôvodná dlažba sa vysekala. Podlaha sa prerovnala nivelizáciou. Po jej vyzretí sa podklad prebrúsil diamantom. Povrch sa napenetroval a po obvode sa realizovali sokle. Finálnu vrstvu tvorí epoxidová stierka s umelohmotným presypom.
Počas betonáže nedošlo k dokonalému prepojeniu vrstiev betónu. Pracovná škára vykazovala priesaky. Tie boli vyplnené a vytesnené flexibilným polyuretánom.
Predmetné priestory neboli plánované na súčasné zaťaženie. Podinjektovaním podláh sa zvýšila ich únosnosť. Ako injektážnu látku sme zvolili polyuretánový duromer, ktorého pevnostné paramatre prevyšujú samotný betón.
Počas výstavby došlo k zmene projektu. Z dôvodu vyrezania otvorov monolitu bolo nevyhnutné zosilniť tieto miesta karbónovými lamelami. Lamely sa osadzujú na prebrúsený podklad do špeciálneho lepidla na báze epoxidu.
Po vysekaní dlažby sa podklad prebrúsil a napenetroval. Po obvode sa osadili tesniace pásky. Čelá terás boli obnovené. Povrch sa prelial nivelizáciou za účelom spevnenia. Finálnu vrstvu tvorí protisklzná polyuretánová membrána. Jej povrch sa zapečatil UV stabilným lakom oranžovej farby.
Pôvodný betónový podklad sa prebrúsil diamantom. Po jeho napenetrovaní sa realizoval prerovnávajúci živičný záškrab. Ten sa opätovne prebrúsil. Finálnu vrstvu tvorí protisklzný polyuretáncementový povrch.
Stena kaskády bezénu je vyhotovená zo šalovacích tvárnic. Tento materiál je pórovitý a veľmi ťažko injektovateľný. Po vyplnení kaverny za touto stenou sa vytesnili aj samotné tvárnice a pracovná škára medzi stenou a podlahou. Po injektáži sa osadila tesniaca páska.
Pôvodné sedimenty sa odfrézovali. Po hrubom očistení sa povrch ďalej prebrúsil diamantmi. Podkladom boli betónová, terrazová a gresová dlažba. Finálnu stierku tvorí protisklzná skladba na báze epoxidovej živice.
Pôvodný poter sa pripravil na osadenie fólie. Po nalepení fólie sa povrch prelial priesvitnou živicou. Výsledkom je bezškárová podlaha, ktorá imituje biely mramor.
Vplyvom vody a nevhodného spôsobu zakladania došlo k sadaniu zádveria a okapového chodníka. Konštrukcia sa podinjektovala expanzným polyuretánom. Injektovaná látka vyplní voľný priestor a vytvorí únosný vankúš, ktorý zamedzí ďalšiemu sadaniu.
Do šachty natekala voda cez netesné prechody vodovodnej prípojky. Priesaky boli zastavené injektážnou technológiou. Pracovné škáry sa utesnili vodotesnou maltou. Na povrchu stien šachty sa naniesla stierková hydroizolácia odolná negatívnemu tlaku.
Pôvodná havarijná nádrž bola otryskaná vodným lúčom. Steny sa strojne prerovnali reprofilačnou maltou. Atika bola vystužená novým vencom. Podklad sa vyčistil a nahradil novou vrstvou oceľobetónovej podlahy. Pätky pod nádržami boli zosilnené betónom. Po obvode sa realizoval fabión. Po vyzretí betónu sa naniesli nátery odolné chemickému zaťaženiu.
Podklad sa prebrúsil diamantom a následne napenetroval epoxidom. Na ďalší deň sa povrch uzavrel záškrabom za účelom uzatvorenia pórov. Finálnu vrstvu tvorí UV stabilný polyuretán RAL 1013 s matnou úpravou.
Počas betonáže sa môžu v zle dostupných miestach vytvárať kaverny. Za účelom vyplnenia týchto dutín sa realizuje tlaková injektáž. V danom prípade bol použitý material na báze polyuretánovej živice.
Pôvodná dlažba sa prebrúsila diamantom. Po jej napenetrovaní sa realizoval prerovnávajúci živičný záškrab. Ten sa opätovne prebrúsil. Finálnu vrstvu tvorí UV stabilný polyuretán s matnou úpravou.
Pôvodný podklad sa prebrúsil a napenetroval. Následne sa povrch prerovnal nivelizáciou. Po jej vyzretí sa podklad prebrúsil a napenetroval. Finálnu vrstvu tvorí dvojnásobný náter na báze epoxidovej živice.
Murivo sa nainjektovalo za účelom zastavenia vzlínania vody. Degradovaná omietka sa osekala. Na stenu sa naniesol hydroizolačný šlem. Po našpricovaní podkladu sa povrch strojne prerovnal vodotesnou maltovinou.
Pôvodná dlažba sa prebrúsila diamantom. Povrch sa napenetroval a uzavrel živičným záškrabom. Finálnu vrstvu tvorí epoxidová stierka s umelohmotným presypom.
Pôvodný podklad sa prefrézoval a prebrúsil diamantom. Povrch sa napenetroval a uzavrel živičným záškrabom. Po obvode sa realizovali náter soklov. Finálnu vrstvu tvorí epoxidová stierka s umelohmotným presypom.
Po vysekaní dlažby sa lokálne nerovnosti prerovnali plastbetónom. Následne sa podklad prebrúsil, napenetroval a prelial nivelizáciou. Po jej vyzretí sa povrch prebrúsil a opäť napenetroval. Finálnu vrstvu tvorí hladká liata podlaha na báze epoxidovej živice. Podlaha bola presypaná tzv. farebnými chipsami.